"5 вопросов автору". Боисида

афиша в киеве, афиша киев сегодня, выставки в киеве, выходные в киеве, куда пойти, интересное киев, интересный киев, интернет издание, интернет- газета, киев афиша сегодня, киев куда пойти, киев куда пойти на выходных, киев куда сходить, креатив киев, куда можно пойти, куда можно пойти в киеве, куда пойти в выходные, куда пойти в киев, куда пойти в киеве, искусство киев, искусство в киеве, куда пойти в киеве сегодня, куда пойти киев, куда пойти на выходные, куда пойти на выходные киев, куда пойти на выходных, куда пойти с девушкой, куда пойти сегодня, куда сегодня пойти, куда сходить в киеве, киев мероприятия, новости, события киев, городское искусство, городское издание, интернет издание киев, интернет журнал киев, афиша киев, киевская афиша, новости Украины, новости Киева, последние новости дня, что сегодня делать, новости киев сегодня, новости киев,

 

↑ наверх

"5 вопросов автору". Боисида

Олеся Skazkinet - 06.11.2015 21:52 - Читаем

Боисида (Елена Березюк) родилась 3 июля 1987 года на Ровенщине, закончила Славутский областной лицей, филологический факультет, потом – Ровенский государственный гумаитарный университет. Во время учебы девушка печаталась в местных изданиях и работала копирайтером на Ровенском радио ТРЕК. В 2010 году Елена переезжает в Киев и работает журналистом на телеканале UBC, потом «Здорова Україна» УНТ, «Інтер», «Перший Національний», копирайтером в юридической компании, сценаристом в ивент агенстве и администратором телепрограммы «Большая разница». Писала статьи для  журналов «Телегид», «Робота та навчання» и «Сosmopolitan».

Весной  2015-го поэтесса начала активную творческую деятельность. Подготовила к печати сборник стихотворений и сборник рассказов в жанре фэнтези.  В этот же период печатается на портале «Дотик словом», в журналах Pertus.in и «Склянка часу». Закончила работу над повестью «Цикорієвий мак» и работает над романом в жанре фантастики. В планах – провести литературный тренинг «Как стать писателем за полгода». 

1. Чего ты боишся больше всего? 

Я боюся лише смерті. Своєї, своїх рідних. Смерті людської. Все інше можна виправити. Я намагаюся працювати над своїм страхом. Насолоджуватися життям.  Але допоки не перевіриш, яка вона смерть, доти страх не зникне. Його можна лише притуплювати.

Ще боюся змій і крові,  але це  дрібні  тривіальні фобії, з якими ліньки  боротися. 

2. Что такое любовь? 

Велике  диво,  що окситоцин, дофамін, естроген і тестостерон  роблять людей  людьми.  Наш організм  продукує   потужний  «наркотик»  який здатний зробити нас  щасливими, а ми  при цьому  вживаємо  нікотин, кокаїн, алкоголь… Для чого? Для чого? 

3. Как ты представляешь себе Бога? 

Розпочинаючи розмову про Бога, одразу хочу сказати: я переконана, термін придатності найвідоміших віровчень  (іслам,християнство, іудаїзм, буддизм) давно вичерпався.  Але людство не знайшло альтернативу.   Звичайно дехто вважає, що альтернатива  релігії – атеїзм.  Проте молитися на  закони моралі,   кар’єру, сімейні цінності,   ( є й інші замінники Бога)  ніхто не буде. Бо  легко розчаруватися.   Проте  нові Мойсеї, Ісуси та Будди ще не народилися. Доводиться користуватися старими «запасами». Сучасній людині   важко інтерпретувати  Біблію, Тору, Коран,бо їх створили древні автори для своїх співвітчизників.  Звісно дехто намагається  бачити у  святому письмі символізм, метафоричність.   Проте такі  істини доволі плутані і в них  мало здорової логіки.

 Особисто мені не подобається  розподіл на добро і зло. «Бог – це благо, Диявол – це лихо».  Вважаю, що такий  світогляд   підходить лише дітям до 12 років. Доросла людина чудово розуміє,  між цими поняттями  тонка грань.

Мій Бог – це все, що  мене оточує:  я,  люди, будинки, комахи.  Жива й нежива природа. Уся ця система.  Кожна пилинка – Бог.  Пляшка з-під Кока-Коли – Бог, асфальт – Бог,  рідне ліжко  у батьківській оселі – Бог.  Мій Всевишній, настільки безкінечний, наскільки у мене вистачає фантазії. І якщо я  люто ненавиджу когось або щось, відсторонююся,  критикую себе і навколишній світ – я  створюю дисгармонію, віддаляюся від Бога. Бог це –  взаємодія людини зі світом.  Енергетичний симбіоз.

Я не хочу вірити, що десь існує невидима сила, яка  керує усім Всесвітом. Ця сила знаходиться в мені і  навколо мене.  Цією силою я  можу користуватися у будь-яку мить, варто лише захотіти. 

4. Какие книги на тебя повлияли, какие ты советуешь к прочтению, а от каких, на твой взгляд, нужно воздержаться?

Гадаю, не існує таких книг, які не варто читати. Читати варто все, навіть рекламні вивіски, постери й етикетки,  особливо у наш час, «панічного нечитання», коли люди перечитують  лише  свої телефонні книги. Навіть реклама може бути корисною, якщо її створили талановиті люди.

Єдине зауваження, не варто все сприймати на віру. Книги  існують для того аби вчити нас мислити. Вести діалоги із письменником. Подумки  сперечатися із авторською думкою.

Я  пишу фантастику, тому дуже поважаю авторів саме цього жанру. Ще у   шкільні роки   закохалася у творчість польського фантаста Станіслава Лема.  Його уявні світи такі реалістичні, що   про них хочеться написати підручник із географії.  Вперше прочитала роман «Соляріс»   у десятому класі  і з того часу мене переслідує сподівання: планета із  «розумним» океаном  справді існує.

Також раджу  книги українських фантастів Миколи Руденка «Ковчег Всесвіту» та «Далекий простір» Ярослава Мельника.  Варто придбати дуже ліричну історію про кохання у жанрі фентезі «Озерний вітер», яку   перед смертю  написав Юрко Покальчук. Ця книга – справдешня поезія у прозі.

Із реалістичних романів  хочу порадити нашу співвітчизницю Люко Дашвар. Хоча я  сумніваюся, що її твори ще хтось із українців не читав. Вона чудова. Я б навіть сказала, що  особисто для мене ця авторка  - єдиний авторитет  посеред українських авторів.

А ще раджу усім, усім, усім  вести  спеціальний блокнот. Записувати свої думки, враження, переживання. Частіше писати добрі смски своїм рідним.  Бо мені здається, що у сучасних людей атрофується  вміння формулювати думки  у письмовій формі. 

5. Можешь ли ты рассказать свой самый интересный сон? 

Іноді мені здається, що я рекордсмен зі страшних снів. Шкода, що не існує таких конкурсів. Може колись  люди навчаться записувати свої сни на плівку, отоді-то мені знайдеться чим похвалитися.

Частенько  уві сні  я втікаю від монстрів,  споглядаю як помирають близькі люди. Бачу як  хоронять заживо незнайомців,  навіть їм людську плоть.  Разів із п’ять снилося як  вмираю сама.

Зрідка сняться погоні та війни. Ввижається перервана вагітність. Мертві тільця дітей і тварин.  Темні кладовища. А одного разу у снах  навіть  їздила  верхи на демонові.

Казкові сни теж сняться ( не подумайте, що у мене розлади психіки – просто   маю хорошу фантазію.) Одного разу привиділося обличчя Ісуса Христа  посеред небес. Рожеві сади, які світяться і кохання з інопланетянином.  

А саме  сьогодні примарилася  садиба на воді. Довкола  низенькі сині будиночки із вікнами барву індіго, а попід вікнами блакитні квіти мускарі та дельфініуму.  Маю намір описати цей сон у одному зі  своїх творів. 

 

Із панчішок ікебана,

Запалав камін фонтаном.

Грамофон веде сопрано…

З полотна ліловий граф,

Загорнемося у шарф…

Ти і я – ми мов анклав.

 

У грудинах циферблати,

Пестування в сто каратів.

Кароокий – два мулати.

Шепотіння – чорний пух.

Обважніли мочки вух…

Зашарівся капелюх.

 

Матіолою-вустами

Пробіжусь до щиколоток…

Мухоморові соки

Відчуваю на дотик.

Мармелад – білки-коралі.

Й капіляри конвалій…

 

Космаки – чернечий вугіль.

Мов стебло, хребетовугор.

І тату тримає тургор.

Голим черепом обличчя.

Демонічність чоловіча.

В рюкзаку вино з росою.

Надчуттєвий гот  з косою…

Поцілунками вкрити коліна?

Переходи, спини, мости.

Заблукав у фасадах, порогах…

Сухожиллям бандаж на литки,

Цементуєш пальці у кулаки.

Гордий вибір твій –

повзти…

 

Хлібом ділить думки-окрайці.

Замість мозку протуберанці,

Кров бензином всередині,

Тиснуть в підребер’ї судини.

Ро’зріз очей – нетипова статика.

Зустріч кожна для «закохатися».

 

Вчить хребет мій трепет рук.

В чакри ловиш тихий звук.

Промінь теплий, болеро…

Серцем обняв, мов шатром,

Пахвами, дельтами, по’рами…

______________________________

Тебе обминаю цокотом підборів.

Ти дивишся на мене із мережі.

В тобі безмежність,

Ведмежа стежка,

Внутрішній стержень –

Пізанська вежа…

Париж і кежуал…

____________________________

У Wordі моєму пожежа.

В тобі олива й горіховий сік пряно-гіркий…

Ти – спора папороті на тильній стороні руки.

Ти – бульбашка шампанського у струменях трави.

Твої очі синьо-зелено-карі – потойбічно живі.

 

Ти – мушля морська, прибережна галька синя,

Ти – болотисте жабуриння…

Твій шепіт маскулінний із золоченних каффів…

Уяву збурюєш ароматом кави.

 

В волоссі твоєму вербова тирса,

Навік другорядна, вдихаю твій кисень…

Горіхи, мов яйця, на плідній ліщині…

Кохати з заплющеними можу очима. Щаслива…

Скажи, яке хотів би ти добро:

Вінок лавровий і винний сироп,

Видіння правдиві від карт Таро

Чи замість серця земне ядро?

____________________________

Пригоршню в дар чужого сімені,

Цілунками рубці по воло-тімені…

Вернути в змозі хмільні думки

Потраплю гордо в сильце-пастки,

Зробитись можу навік печерною.

І встрелити жар-птицю на вечерю.

Прорвати в силах пологі греблі.

Із місяця зробити собі гребінь.

Хлюпкою кровю залити цебро’

А хочеш назад своє ребро?

Туманні вирла з тремкими віями…

Я можу спокусити навіть змія.

______________________________

Для мене стань повелителем світу.

І зможу свято цей світ полюбити.

Прочитать больше магической поэзии Боисиды можно, пройдя по ссылке - http://pertus.in/books/reading/poeziya-suchasnoji-chytanky-3.html

Еще новости

"5 вопросов автору". Федор Рудый

Олеся Skazkinet - 20.02.2015 12:02
Читаем
Сегодня у нас в гостях – поэт из Броваров – Федор Рудый. Федор – студент факультета дизайна НАУ. В творчестве он не ограничивается только поэзией, а...

Фестиваль документального кино по правам человека Docudays UA 2015: изучать пропаганду

Мария Назаренко - 19.03.2015 16:03
Смотрим
С 20 до 27 марта ХІІ Международный фестиваль документального кино о правах человека Docudays UA приглашает посмотреть фильмы, собранные с лучших м...

Неизвестное кино: "Четыре льва"

Дарья Жаковская - 12.11.2014 21:11
Смотрим
  Когда смотреть: в пятницу, после джума-намаза; Кому смотреть: образчикам толерантности и обладателям здорового чувства юмора; Почему смотреть...

Альбом под микроскопом: Robbie Williams – Under the Radar. Vol. 1

Александр Дедков - 22.12.2014 14:12
Слушаем
   Странные чувства испытал ваш музыкальный обозреватель, когда ему довелось прослушать этот альбом. Второй раз за месяц звездные музыканты устрои...

Видим: